
Autizmus Világnapja
2008-ban nyilvánította az április 2-át ENSZ az Autizmus Világnapjává, ezzel próbálva ráirányítani a világ figyelmét az autista emberek problémáira.

Lila nap (Purple Day)
Az epilepszia melletti kiállás és szolidaritás napja. 2008 óta ünneplik, Magyarország 2010-ben csatlakozott.

Tuberkolózis Világnap
Koch Róbert 1882. március 24-én ismertette a tbc kórokozójának, a Koch-bacillusnak a felfedezését.

Boldogság napja
Látszólag egy nap a sok közül, viszont néhány éve a boldogságról szól. Kicsit többször, kicsit jobban, köszönhetően annak, hogy az ENSZ közgyűlése úgy határozott: márpedig március 20. a boldogság napja.

Nemzetközi Nőnap
1910 augusztusában, Koppenhágában határozták el, hogy megemlékeznek arról a 40 ezer textil- és konfekcióipari munkásnőről, akik 1857. március 8-án béregyenlőségért és munkaidő-csökkentésért sztrájkoltak.

Epilepszia Világnapja
A Nemzetközi Epilepsziaellenes Iroda (IBE) 1997. február 14-re hirdette meg az epilepsziával élők első világnapját.

Rákellenes Világnap
Az International Union Against Cancer (UICC) 2000 februárjában Párizsban tartott első rákellenes világkongresszusán hirdették meg annak emlékére, hogy a kongresszus február 4-én történelmi dokumentumot írtak alá, amely világméretű összefogásra szólít fel a rák ellen.

A lepra elleni harc világnapja
A lepra kórokozóját 1873-ban Gerhard Hansen norvég orvos izolálta. A betegséget korábban már legyőzöttnek hitték, azonban még ma is milliós nagyságrendben jelentkezik világszerte.

"Nézd az élet napos oldalát" nap
A világ sokszor olyan, amilyennek látni szeretnénk. A hozzáálásunk sokat változtathat közérzetünkön, és ezáltal egészségünkön is.