
Az anyatejes táplálás világnapja és hete
Az Egészégügyi Világszervezet először 1992-ben nyilvánította augusztus 1-jét az Anyatejes Táplálás Világnapjává, mellyel egy időben kezdetét veszi az anyatejes táplálás világhete is.

Hepatitisz Világnap
A hepatitis világnapját a WHO (World Health Organization – Egészségügyi Világszervezet) kezdeményezésére tartják minden év július 28-án, az amerikai Nobel-díjas orvos, Baruch Blumberg születésének évfordulóján. Ő fedezte fel ugyanis a Hepatitis B vírust, amely napjaink egyik legelterjedtebb fertőző betegségének okozója.

Véradók Világnapja
Ezen a napon ünnepeljük azokat, akik véradók. A legjobb ezt egy kis véradással ünnepelni!

A nemdohányzók világnapja
Az ENSZ Egészségügyi Világszervezete (WHO) kezdeményezésére 1987 óta május 31. hivatalosan is a nemdohányzók világnapjának számít.

Európai elhízás elleni nap
Az elhízás egészségünket és a környezetet egyaránt súlyosan veszélyezteti, többek között növeli a cukorbetegség, a magas vérnyomás és az ízületi panaszok kockázatát - és a kövérek ökolábnyoma is dagad.

Ápolók és ápolónők világnapja
1820-ban ezen a napon született Florence Nightingale brit ápolónő, aki tevékenységével a krími háborúban szerzett érdemeket.

Parkinson-kór világnapja
A Parkinson-kór egy lassan előrehaladó, degeneratív idegrendszeri betegség. Az orvostudomány mai állása szerint gyógyíthatatlan, viszont kezelhető. Ezen a napon az ezzel a betegséggel élőkre tereljük a figyelmet.

Tuberkolózis Világnap
Koch Róbert 1882. március 24-én ismertette a tbc kórokozójának, a Koch-bacillusnak a felfedezését.

Boldogság napja
Látszólag egy nap a sok közül, viszont néhány éve a boldogságról szól. Kicsit többször, kicsit jobban, köszönhetően annak, hogy az ENSZ közgyűlése úgy határozott: márpedig március 20. a boldogság napja.

Nemzetközi Nőnap
1910 augusztusában, Koppenhágában határozták el, hogy megemlékeznek arról a 40 ezer textil- és konfekcióipari munkásnőről, akik 1857. március 8-án béregyenlőségért és munkaidő-csökkentésért sztrájkoltak.