
Boldogság napja
Látszólag egy nap a sok közül, viszont néhány éve a boldogságról szól. Kicsit többször, kicsit jobban, köszönhetően annak, hogy az ENSZ közgyűlése úgy határozott: márpedig március 20. a boldogság napja.

Nemzetközi Nőnap
1910 augusztusában, Koppenhágában határozták el, hogy megemlékeznek arról a 40 ezer textil- és konfekcióipari munkásnőről, akik 1857. március 8-án béregyenlőségért és munkaidő-csökkentésért sztrájkoltak.

Rákellenes Világnap
Az International Union Against Cancer (UICC) 2000 februárjában Párizsban tartott első rákellenes világkongresszusán hirdették meg annak emlékére, hogy a kongresszus február 4-én történelmi dokumentumot írtak alá, amely világméretű összefogásra szólít fel a rák ellen.

Mosolyt a kórházakba
A 21 Nő az egészségügyért alapítvány Mikulás-napi adománygyűjtő akciója, a Mosolyt a kórházakba immár 6. éve az egyik legsikeresebb civil adománygyűjtési akció.

és Te hogy vagy? - Jótékonysági futás
Fussunk, gyalogoljunk együtt a Margitszigeten november 5-én. Kérdezzük meg egymástól: ÉS TE HOGY VAGY? A 21 Nő az egészségügyért alapítvány jótékonysági akciója az együttlétről, a közösen megélt élményekről szól. Találkozzunk, mozogjunk, legyünk együtt!

Hepatitisz Világnap
A hepatitis világnapját a WHO (World Health Organization – Egészségügyi Világszervezet) kezdeményezésére tartják minden év július 28-án, az amerikai Nobel-díjas orvos, Baruch Blumberg születésének évfordulóján. Ő fedezte fel ugyanis a Hepatitis B vírust, amely napjaink egyik legelterjedtebb fertőző betegségének okozója.

Európai elhízás elleni nap
Az elhízás egészségünket és a környezetet egyaránt súlyosan veszélyezteti, többek között növeli a cukorbetegség, a magas vérnyomás és az ízületi panaszok kockázatát - és a kövérek ökolábnyoma is dagad.

Ápolók és ápolónők világnapja
1820-ban ezen a napon született Florence Nightingale brit ápolónő, aki tevékenységével a krími háborúban szerzett érdemeket.

Jelentkezési határidő - Mentorprogram 2022
A MentorProgram2022-be február 18. éjfélig lehet pályázni.

A lepra elleni harc világnapja
A lepra kórokozóját 1873-ban Gerhard Hansen norvég orvos izolálta. A betegséget korábban már legyőzöttnek hitték, azonban még ma is milliós nagyságrendben jelentkezik világszerte.