
A lepra elleni harc világnapja
A lepra kórokozóját 1873-ban Gerhard Hansen norvég orvos izolálta. A betegséget korábban már legyőzöttnek hitték, azonban még ma is milliós nagyságrendben jelentkezik világszerte.

Lila nap (Purple Day)
Az epilepszia melletti kiállás és szolidaritás napja. 2008 óta ünneplik, Magyarország 2010-ben csatlakozott.

Epilepszia Világnapja
A Nemzetközi Epilepsziaellenes Iroda (IBE) 1997. február 14-re hirdette meg az epilepsziával élők első világnapját.

"Nézd az élet napos oldalát" nap
A világ sokszor olyan, amilyennek látni szeretnénk. A hozzáálásunk sokat változtathat közérzetünkön, és ezáltal egészségünkön is.

Fogyatékos Emberek Világnapja
Hazánkban több mint 600 ezerre becsülik a tartósan egészségkárosodott és fogyatékossággal élő emberek számát.

COPD Világnap
A COPD (krónikus obstruktív tüdőbetegség) az egyik leggyakoribb betegség a világon. A WHO becslése szerint mintegy 64 millió ember szenved tőle és 2030-ra várhatóan a COPD lesz a harmadik leggyakoribb halálozási ok világszerte, az agyvérzés és a szívinfarktus után.

A cukorbetegség világnapja
Ma Magyarországon közel 1,5 millió cukorbeteg él, a fele pedig még csak nem is tud betegségéről. A cukorbetegség típusairól, szövődményeiről, megelőzéséről és a betegséggel kapcsolatban sok mindenről tudhatunk meg információkat a cukorbetegség világnapján.

A fiatalok világnapja
Ez a nap A Fiatalok Nemzetközi Napja, amikor az ifjúság tagjai lehetőséget kapnak arra, hogy felhívják a figyelmet a társadalmi helyzetükre, a jogaikra és köteleségeikre, valamint a társadalmunkban elszenvedett nehézségeikre.