A hamis termék egyetlen kattintásra van tőlünk
A 21 Nő az Egészségügyért Alapítvány tagjai nem győzik hangsúlyozni, hogy nem lehet elég korán kezdeni, időben meg kell tanítani, hogyan óvhatjuk meg az egészségünket. A hamis termékek megjelenése nem újdonság, a változás talán csak annyi, hogy az internet elterjedése leegyszerűsíti ezeknek az árucikkeknek a beszerzését.
OkosDoboz a világ legnagyobb oktatástechnológiai kiállításán
A digitális oktatás mint téma nem is lehetne aktuálisabb, hiszen a londoni BETT (British Educational Training and Technology) Show-n, a világ legnagyobb oktatástechnológiai kiállításán idén először magyar delegáció is részt vett, részben a magyar fejlesztésű OkosDoboz oktatást segítő program kapcsán.
„Okosdoboz” – digitális megoldás a tanulás segítésére.
A Hírtv-ben népszerűsítettük a projektet, amely az alapítványunk védjegyét is kiérdemelte.
Digitális egészségnevelés az iskolákban? Igen! Ez az OkosDoboz!
A kezdeményezés a magyar piacon egyedi, az érdeklődés és a visszajelzések alapján hatalmas űrt pótol – éppen ezért karolta fel népszerűsítésre a 21 Nő az Egészségügyért Alapítvány.
Az emberek jók, csak kell nekik mutatni valamit, aminek értelme van!
A KórházSuli kerekasztalánál a beteg gyerekek tanítását megszervező civil mozgalom két mozgatórugójával és a budapesti Eötvös József Gimnázium diákjaival, vagy ahogyan ők nevezik magukat, a Kommandósokkal beszélgettünk arról, hogy hogyan változtatta meg az életüket a távolból az a sok beteg gyerek, akikért dolgoznak.
Magyar tudományos siker!
Zelkó Romána (Semmelweis Egyetem) és Dimitrios Lamprou (Medway School of Pharmacy) kutatási eredménye óriási áttörést jelent a sérült szövetek gyógyításában, új szöveti struktúrák létrehozásában.
Ismeretlen ismerősök
A KórházSuli diák önkéntesei 14-18 évesek, a kért tananyagokat feldolgozzák, s mindent elkövetnek, hogy érdekessé is tegyék. A kórházban fekvő gyermekeknek pedig az a feladatuk, hogy ne maradjanak le a tanulásban a kortársaiktól, ebben a tananyagon kívül kapnak segítséget egyetemistáktól, akikkel Skype-on vagy akár személyesen is találkoznak. Habár a középiskolások és a beteg gyermekek gyakran hónapokig kapcsolatban vannak, nem ismerik egymást, sem egymás email címét, telefonszámát. Viszont üzennek egymásnak, a személyes kapcsolatról nem akarnak lemondani.
Gyógyszerész a középiskolában
2015 óta mintegy 13 osztályban hangzott el az előadás, ez azt jelenti, hogy mintegy 390-400 diák hallott Gyermán Annától és egy-egy önkéntes gyógyszerész hallgatótól a patikai munkáról, a gyógyszerekről.
Ki van a másik oldalon?
Az Eötvös József Gimnázium diákjai sosem találkoznak azokkal a gyerekekkel, akiknek tananyagokat fejlesztenek. Egészen kevés információt tudnak beteg kortársaikról, nem tudják, hogy mi a betegsége, de azt tudják, hogy mi a hobbija. Nem tudják, hogy meddig kell kórházban maradnia, de azt igen, hogy milyen filmet szeret nézni, milyen zenét szeret hallgatni. S ha kiderül, hogy a másik oldalon egy Star Wars rajongó van, biztosan bekerül a tananyagba egy kis üzenet, de legalábbis egy kép Darth Vadertől vagy Luke Skywalkertól.